אורח חיים בריא - איך לעשות את זה?

לחיות אורח חיים בריא זה יותר מאשר לאכול סלטים ולעשות הליכות או להתאמן אצל איזה חדר כושר מטורף של ספורט אקסטרים, על מנת לחיות אורח חיים בריא נדרש מאמץ, הבריאות שלך בהחלט שווה את זה ! ,בנוסף על מנת לחיות אורח חיים בריא תצטרך לבחור לאכול מזונות בריאים, לעשות יותר אימונים ופעילות גופנית על בסיס קבוע.

אז איך להתקדם לעבר אורח חיים בריא יותר ?

בשלב הראשוני על מנת להתקדם לעבר אורח חיים בריא יותר נצטרך להיות ערניים להרגלים שלנו, במידה ויש לנו הרגלים ״רעים״ ואנחנו לא ערניים ,מודעים אליהם אז כמובן שאי אפשר לחולל שינוי ולהתקדם לאורח חיים בריא יותר. לכן השלב הראשוני הוא פיתוח מודעות על ידי עירנות. איך לפתח את העירנות הזו אתה שואל ? ומה הם השלבים הבאים?( אופציונלי במידה ואני רוצה להפנות לקורס – זה אחד הדברים שאני מלמד בקורס שלי שמסביר … )

 

איך לבחור את הדרך שתתאים לך ?

 חשוב להבין שאין דרך אחת נכונה, לחלקנו יותר מתאים שינוי הדרגתי, בעוד שלחלקנו מתאים שינוי יותר דראסטי, בנוסף יכול להיות קל או קשה יותר בתחומים שונים – למשל יכול להיות שלאדם מסויים יהיה קל יותר להפסיק לעשן אבל קשה יותר להתחיל להתאמן (במקרה כזה אמליץ על מאמן כושר אישי). ולאדם אחר יהיה יותר קל להתחיל להתאמן אבל יהיה קשה יותר לשמור על תזונה נכונה. מעבר לכך חשוב לזכור שתוכנית העבודה צריכה להתאים לנו ושאנחנו במרכז. 

 

3 טיפים כלליים לאורח חיים בריא

* יש לבחור מזונות המכילים כמות מינמלית של שומנים לא בריאים

* יש להקפיד על אכילת שומנים בריאים במתינות.

* יש להקפיד על אכילת מגוון מזונות שלמים שונים במקום לאכול אוכל מעובד