מה זה תדירות האימון ?

תדירות האימונים מתייח

 לכמה פעמים בשבוע אתה מרים משקולות אבל לא רק , הכוונה שלי לתדירות האימון בכתבה הינה כמה פעמים בשבוע אתה מאמן קבוצת שריר מסוימת למשל החזה.

תדירות האימון האופטימלית הינו נושא חם ושנוי במחלוקת זה זמן רב . ישנם מומחים הטוענים שתדירות האימון האופטימלית לבניית שריר הינה 3 פעמים בשבוע, ויש הטוענים שזה יוביל לאימון יתר ופציעות. 

כאשר פונים למחקרים לנסות לקבל תשובה ברורה יותר – המסקנות שנויות במחלוקת. 

אז מה בתכלס אנחנו צריכים לעשות ? איך אדע מהי תדירות האימון המושלמת בשבילי? 

מוכן לתשובה ? המשך לקרוא (:

מהו תדירות האימון הטובה ביותר לביית מסת שריר ?

הדבר הראשון שחשוב לדעת ולהבין לגבי תדירות אימון – אין פתרון אחד אשר מתאים לכל אחד בכל מצב .זאת ועוד אפשר לומר שכאשר אתה מתאמן חדש אתה יכול לאמן קבוצת שריר רק 1-2 פעמים בשבוע ולמקסם את תהליך העלייה במסת השריר, אבל אם אתה מתאמן ותיק ואתה מתקרב לפוטאנציאל הגנטי שלך יתכן ותזדקק לאמן 3 פעמים בשבוע כל קבוצת שריר. 

אני יכול להעיד מנסיוני האישי שבתור מתאמן ותיק הצלחתי להגיע לתואצות לא רעות בכלל כשאני מתאמן רק פעם 1 בשבוע כל קבוצת שריר . זאת ועוד אני מאמין שאם הייתי מקפיד על תדירות אימון גבוה יותר הייתי מצליח להגיע לתואצות טובות יותר.

 

השינוי שעשיתי מגיל 13-20, התאמנתי פעם אחת בשבוע על כל קבוצת שריר.

לסיכום : בעוד שמתאמן מתחיל יכול להשיג תוצאות מרשימות מאימון כל קבוצת שריר פעם אחת בשבוע כאשר הוא נהפך למתאמן ותיק ישנה עדיפות לאמן כל קבוצת שריר בין 2-3 פעמים בשבוע.

איך לדעת מהו תדירות האימון הטובה ביותר בשבילך ?

על מנת למקסם את תהליך העלייה במסת השריר אנחנו צריכים לענות על שאלה חשובה – כמה סטים בשבוע אני צריך לעשות לכל קבוצת שריר בשבוע ? אם אתה מתאמן מתחיל אתה יכול לבונת מסת שריר עם כמות סטים קטנה יותר -10-12 – זאת ועוד אם אתה מתאמן ותיק אתה תשיג תוצאות טובות יותר עם כמות סטים של 12-20 ובמקרים מסוימים אפילו יותר.

השאלה הבאה היא – איך לחלק את הסטים בצורה נכונה במהלך השבוע ?

אם אתה עושה 10-12 סטים בשבוע יש לך את הגמישות הטובה ביותר – אתה יכול לעשות את כל הסטים באימון אחד או לחלק אותם ל- 2 אימונים בהתאם ללוח הזמנים, העדפות אישיות שלך.

אם אתה עושה 15- 20 סטים בשבוע עדיף לך לחלק את הסטים ל – 2 אימונים או יותר בשבוע. למה? אם אתה בשלב של לעשות 15- 20 סטים זה אומר שאתה כבר מתאמן ותיק אז אתה בטח מבין שאתה יכול לעשות מספר מוגבל של סטים איכותיים לפני שזה נעשה לא יעיל . 

לסיכום : תדרירות האימון האופטימלית תלויה בכמות הסטים השבועית שאתה עושה לכל קבוצת שריר. אם אתה עושה 10-12 סטים אתה צריך רק בין 1-2 אימונים בשבוע, אם אתה עושה 15-20+ סטים בשבוע לקבוצת שריר אתה יכול להרוויח מתדירות אימון גבוה יותר 2-3 . 

מרגיש שאתה צריך עזרה נוספת ?

 היית רוצה תוכנית אימונים מושלמת עם כמות הסטים ותדירות האימון היעילה ביותר לעלייה במסת השריר ? 

אני שמח להציג בפניך את – MASS MASTERY – תוכנית האימון האולטימטיבת 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה