להפיק את המרב ממוניטור הדופק שלך

להפיק את המרב ממוניטור הדופק שלך_5e03051a9d1d4.jpeg
                

 

הטכנולוגיה הלבישה הופכת להיות נגישה ונוחה יותר לשימוש מתמיד. ישנם סוגים רבים ושונים כמו שעונים חכמים, מעקב אחר צעדים, מסכי דופק, מעקב קלוריות ועוזרי אימון. משהו שרבים מהם משותפים להם הוא תכונה של ניטור דופק.

 

דופק יכול להיות כלי שימושי מאוד למעקב לא רק במהלך אימון, אלא לבריאות הכוללת הלב וכלי הדם הכללית. בטח שמעת מונחים כמו "דופק יעד", "דופק במנוחה" ו"דופק מרבי "בין מונחים אחרים, אבל מה זה אומר ? החדשות הטובות הן עם הטכנולוגיה הנוכחית שלנו, כל אלה יחושבו עבורך, אך ייתכן שיהיה חכם לדעת עליהם יותר כדי להשתמש בהם לטובתך.

 

קצב פעימות לב

 

כשאתה שומע את הביטוי "קצב לב יעד", המשמעות היא טווח פעימות פעימות לב לדקה כאשר אתה יכול לשפר את בריאות הלב וכלי הדם במהלך האימון מבלי להפעיל את עצמך יתר על המידה. אם אתה מתעמל בכוונה לשפר את הסיבולת הלב והדופק שלך נמוך מטווח דופק היעד, ייתכן שהמכשיר שלך יגיד לך להעלות את העוצמה, כך שתפיק את המרב מהאימון שלך. אם למכשיר שלך אין יכולת זו, או שאתה לא מבצע אימון לב ספציפי, פשוט פיקח עליו מדי פעם, כדי שתוכל להתאים את המאמץ שלך בהתאם כדי להישאר בטווח.

 

דופק מרבי

 

דופק מרבי הוא פעימות הדקה הגבוהות ביותר שליבך יכול להתמודד בזמן האימון. בדרך כלל מספר זה נקבע על פי גילך, אך הבריאות הכללית, הגנטיקה וגורמים אחרים ממלאים תפקיד גם כן. בדרך כלל כשאתה מפעיל לראשונה שעון או מכשיר חכם עם אפליקציית בריאות המשויכת אליו, תידרש ליצור פרופיל או לענות על שאלון בריאות. מענה לשאלות אלו יספק למכשיר שלך מידע שיספק מספר מדויק יותר לדופק מרבי. לפני שעונים חכמים ומכשירי בריאות היי-טק, תצטרך להשתמש במשוואות כדי לקבוע את מידע הדופק שלך.

 

דופק במנוחה

 

דרך נהדרת נוספת לקבוע את בריאות הלב וכלי הדם שלך היא דופק המנוחה . דופק במנוחה יגיד לך כמה קשה לביך עובד בזמן שגופך נמצא במנוחה. ככל שבריאות הלב וכלי הדם שלך ישפרו טוב יותר, כך קצב הלב במנוחה יהיה נמוך יותר. טווח בריא הוא בין 60-80 פעימות לדקה. ככל שתבצעו פעילויות שמגבירות את פעימות הלב, כך יהיה לבכם חזק יותר ופחות נדרש לעבוד במהלך פעילויות רגילות. חלק מהספורטאים הסיבולת המקצועיים יקבלו דופק במנוחה בשנות ה -40. אם אינך ספורטאי עילית וכושר הלב שלך נמוך כל כך, עליך לבדוק עם הרופא שלך כדי לוודא שהלב שלך מזרים מספיק דם לגופך. במכשיר שלך, בדרך כלל אתה יכול ליצור קיצור דרך, שברגע פשוט על האצבע יגיד לך מה הדופק הנוכחי שלך.

 

מכשירים חכמים ומסכי דופק יעניקו לכם מידע רב שימושי; עד כדי כך שזה יכול להיות קצת מכריע לפעמים. אם המטרה שלך היא לשפר את לב ריאה לשיפור אורך החיים ובריאות הכללית, השימוש בתכונות הדופק במכשיר שלך הוא דרך מצוינת לעקוב אחר ההתקדמות ולוודא שאתה מפיק את המרב מהאימונים שלך.

 

Print Friendly, PDF & Email

הערות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

בואו נקבע אימון: