העמסת פחמימות: מתי לעשות זאת ומתי להימנע מכך?

העמסת פחמימות: מתי לעשות זאת ומתי להימנע מכך?_5e084ba455613.jpeg

 

עשיתי המון דברים מטופשים בחיי. לרובם אין קשר לכושר ותזונה. אבל החסרונות התזונתיים שלי פועלים במיוחד .

 

עשיתי הכל, מתעורר פעמיים באמצע הלילה לשתות שייקים חלבוניים (אני צריך לאכול כל 3 שעות, נכון?) ועד להאטת 20-30 גרם BCAA לאורך כל היום ל"ישאר אנבוליים "(זה עדיין מרגיש כמו הרגע שלי " רוק מחמד ").

 

בכל הנוגע להעמסת פחמימות, ניסיתי עם קיצוניות: הייתי מתעורר שעתיים לפני האימון ואוכלתי בערך 100-150 גרם פחמימות. (חשוב: שתי קערות שיבולת שועל + פירות + 2 פרוסות לחם רק כדי לוודא שמאגרי הגליקוגן שלי היו "עמוסים במלואן" לבניית שריר.) ופעם אחת נמנעתי מפחמימות לחלוטין, מכיוון שפעילות מהירה שורפת יותר שומן, נכון? (לא!)

 

האמת היא תמיד יותר על התנהגויות בר קיימא מאשר לנסות "לפרוץ" את גופך. למשל, לב-ריאה שצום לא ולא שורף יותר שומן, אבל אם אתה מרגיש טוב יותר לעשות זאת, אז לכו על זה. ופחמימות יכולות לעזור לבנות יותר שרירים, אבל אינך צריך לאכול את עצמך מטופש.

 

עדיין, השאלה נותרת לרוב:

 

האם כדאי לאכול פחמימות לפני אימון?

 

מבחינה מדעית, המחקרים מראים כי מעט טעינת פחמימות יכולה להיות דבר נהדר לביצועי האימון שלך .

 

המחקר, אשר פורסם ב- Journal of Applied Physiology , השווה בין ביצועי הסיבולת כאשר צורכים כמויות שונות – וסוגים שונים – של פחמימות.

 

הקבוצה העשירה בפחמימות אכלה 1.5 גרם / ק"ג ממשקל גוף לפני שהשלימה 90 דקות של פעילות גופנית אינטנסיבית (חשבו: ריצה ארוכה). קבוצה זו ראתה ביצועים טובים יותר והצליחו לשמור על האינטנסיביות שלהם לאורך זמן רב יותר, ואילו לקבוצה הפחמימות התחתונה הייתה חמצון שומן טוב יותר, אך היו מהירות יותר לעייפות.

 

בהתבוננות בתוצאות, זה היה מעט עכור לקבוע אם סוג של פחמימות (אינדקס גליקמי נמוך לעומת גבוה) עשה שום הבדל.

 

 

מתי לטעון פחמימות

 

אם אתה מתכוון לעשות פעילות לאורך זמן (במיוחד אימונים מסוג סיבולת, כמו ריצה, אופניים וכו ') והביצועים הם המטרה שלך (לרוץ יותר, מהר יותר ולחוות פחות עייפות), מאשר לפני האימון לפני פחמימות זו גישה טובה יותר מאשר הימנעות מפחמימות או ללכת לארוחה דלת פחמימות.

 

באופן כללי, ככל שהפעילות ארוכה יותר, כך גדל ה"צורך "בפחמימות כדי לשפר את האימון.

 

אבל זכרו: אם "לאלץ" את צריכת הפחמימות שלך לפני אימון אומר שאתה לא מסתדר, או גורם לך להרגיש חולה בבטן, לא תעשה את זה. טעינת פחמימות לא שווה את זה אם הארוחה שמשבשת את האימון שלכם.

 

קרא עוד:

 

האם פחמימות משמינות אותך?

 

5 סימנים שבר חלבונים שווה לאכול

 

הבנת סיבולת לב ריאה ואובדן שומן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

בואו נקבע אימון: