האם עלי לחתוך אלכוהול כדי להיפטר משומן?

האם עלי לחתוך אלכוהול כדי להיפטר משומן?_5e0088c988699.jpeg

 

ראשית, אבחן בפניכם שאלה טובה. (אני שותה תה ירוק כרגע, אבל אל תהסס לגימה מכל מה שתרצה.) כשאנשים שואלים "האם אלכוהול משמין אותך", או "האם עלי להפסיק לשתות כדי לרדת במשקל", התשובה מורכבת, אך ניתן לסכם עם:

 

     

  • לא, אתה לא צריך לטבול אלכוהול כדי לאבד שומן …
  •  

  • אבל אם תפסיק לשתות, זה עשוי לעזור.
  •  

 

אלכוהול וירידה במשקל: זה מורכב

 

נתחיל בנקודה הראשונה כאן. מנקודת מבט מטבולית, אלכוהול וגופכם מנהלים יחסים מוזרים. למעשה היו הרבה מחקרים על זה במשך השנים מכיוון שזה כל כך מפתיע.

 

מחקרים רבים, הן תצפיות והן בשנת בשליטת הגדרות , הראו כי אנשים יכולים לצרוך כמויות קלות עד בינוניות של אלכוהול ולא בהכרח לעלות במשקל. (שתייה בינונית מוגדרת כ 1 משקה ביום לנשים ולא יותר משני שתייה ביום לגברים .)

 

An infographic showing what one standard alcoholic drink looks like

 

חלק מזה יכול לנבוע מההשפעה הייחודית של אלכוהול על הגוף. גופך אינו יכול לאגור אלכוהול ו- 7 קלוריות לגרם שהוא מספק. (כן, יש לו קלוריות – יותר לגרם מאשר פחמימות וחלבון, אבל פחות משומן.) אז במקום זאת, מהירות הגוף זורמת במערכת שלך.

 

בנוסף אחוז גבוה של קלוריות מאלכוהול נשרף על ידי חילוף החומרים שלך באמצעות תהליך המכונה השפעה תרמית של מזון (TEF). ההשפעה התרמית של אלכוהול היא כ 22.5%, מה שמציב אותה בשווה לחלבון (שיש לו TEF של 25-30%) והרבה לפני הפחמימות (6-8%) ושומן (2-3%).

 

כל מה שאומר: אלכוהול בפני עצמו לא בהכרח יביא או יפר את יעדי הירידה במשקל שלך.

 

"אם אתה נהנה מכמה משקאות במהלך השבוע, עדיין ניתן לצאת למסע איבוד שומן מוצלח ביותר", אומרת Born Fitness Head Nutrition Coach Natalie Sabin .

 

עכשיו ל אבל …

 

מדוע אלכוהול אולי משמינים אותך

 

רק בגלל שגופך לא אוגר את הקלוריות של אלכוהול, זה לא אומר שאתה (ותאי השומן שלך) תרדו ללא סקוטים.

 

כשגופך מעבד את הקלוריות מכל ה- IPAs המפטפטים, או סתם כוס יין אחת נוספת, הם תופסים את מקומם של קלוריות אחרות שאתה יכול להישרף – כמו צ'יזבורגר כפול בייקון שהיה לך עליו הדרך הביתה מהבר. כאשר קלוריות בירה תופסות את מקומה בקו המטבולי, קלוריות ההמבורגר הופכות לחלק מכם (ומהבטן).

 

למעשה, מחקר מסוים יוביל אותך להאמין שהבעיה אינה בהכרח האלכוהול עצמו. זה מה שיכול לבוא עם שתייה. אתה יודע, כמו נאצ'וס. או שני תריסר כנפיים. או ארגז פיצה של טוטנו, אם השעה שתיים בערב ואתה בקולג '.

 

"אנשים רבים ששותים אלכוהול נוטים לאכול יותר", אומר סאבין.

 

סקירה שפורסמה ב- Physiology & Behavior מגבה אותה בנושא. הוא מצא כי, בהחלט, שתייה לפני או במהלך ארוחה נוטה להגדיל את צריכת המזון .

 

בנוסף, שימו לב שלמרות שגופכם אינו יכול לאחסן אלכוהול, הוא יכול (וגם כן) לאחסן את הקלוריות המעורבות בו – כמו 83gg סוכר במרגריטה קפואה.

 

אז מה עליכם לעשות?

 

1. בדוק כמה אתה שותה כרגע. עבור חלקם זה יכול להיות מאוד עיניים בעצמם. אתה עשוי לראות ש"בירה או שתיים "שיש לך" מדי פעם "היא למעשה" זוג שותה כל לילה, ובכסף כתריסר בסוף השבוע. "זכור, המחקרים שהוזכרו בעבר היו מעורבים בשתייה קלה עד בינונית – כלומר משקה אחד ליום לנשים, שניים לגברים. שתייה יותר מזאת אינה סופית ולא . שתייה כבדה יותר קשורה ל עלייה במשקל ו הגברת היקף המותניים , כמו גם בריאות לקויה. צריכת אלכוהול מופרזת היא הגורם המוביל השלישי למוות בטרם עת בארה"ב . אם השתייה שלך עולה על משקה אחד לשני משקאות ליום, אז כן, קיצוץ (או התייבשות) יעזור לך לאבד שומן .

 

2. שימו לב ל מה עוד שאתה עושה כשאתה שותה. אם הקוקטייל המזדמן שלך עם חברים הוא בדיוק זה – קוקטייל – כנראה שהעומס הקלורי הוא לא כל כך משמעותי. אבל אם נראה שהמשקאות שלך מגיעים עם רודף פיצה מאוחר בלילה, יתכן שיש לך בעיה על הידיים. גם כאן, כריתת משקאות עשויה לעזור לאובדן השומן שלך.

 

3. נניח שהשתייה שלך (ותאבון) בשליטה, אבל אתה עדיין לא מאבד שומן. ונניח שהמשקה שלך ליום הוא חובה. אם זה המקרה, אתה יכול לנסות ולקזז את הקלוריות על ידי גיזום במקום אחר. לדוגמא, כוס יין היא בערך 120 קלוריות. בירה טיפוסית היא בערך 150 קלוריות (אם כי המיקרו-ברים הכבדים יותר כל כך פופולריים בימינו יכולים להיות כפול מזה). גזרו 30 עד 40 גרם פחמימות ממקום אחר, ושימו לב לכל שינוי. "זכור, כדי להיפטר משומן אתה צריך ליצור גירעון קלוריות," אומר סבין. "זה אומר לשרוף יותר קלוריות ממה שאתה צורך – בין אם זה אוכל או שותה."

 

קרא עוד

 

מדוע אני לא מתחזק

 

מדוע עליתי במשקל בדיאטה שלי

 

טרנספורמציה של אובדן שומן במשך 4 שבועות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

בואו נקבע אימון: