מימי יוון העתיקה ועד היום

גוף מעוצב, רזה ושרירי הינו תקן הזהב של מעמד גופני ואטרקטיביות. מימי יוום העתיקה ועד היום כולנו רוצים גוף מעוצב, חטוב ושרירי. כאשר מחצית מהאוכלוסיה בישראל סובלת מהשמנת יתר קל להסיק מסקנות כמו : צריך גנטיקה מעולה על מנת להיות בכושר מעולה, כמות בלתי אפשרית להשגה של ידע, משמעת עצמית מברזל וכ׳ו. זה לא נכון, לא תריך גנטיקה מעולה על מנת להיות בכושר מדהים, הידע מספיק קל להבנה ויישום, וכמות המשמעת העצמית שצריך הינה רק מעט מעל לממוצע. 

על מנת להתקדם לעבר הגוף שתמיד חלמת עליו – המשך לקורא וללמוד על 3 המיתוסים הגרועים ביותר לירידה באחוזי שומן.

מיתוס 1 - פחמימות וסוכרים עושים אותך שמן

כלכך הרבה דיאטות וטרנדים נוצרו בשנים האחרונות בעקבטת המיתוס הזה, כאשר כל מה שצריך להבין זה – שאם אתה צורך פחות קלוריות ממה שאתה מוציא (גירעון קלורי) אתה תרד במשקל בלי שום קשר לכמות הפחמימות והשומנים שאתה צורך. 

שום מאכל אינו משמין בפני עצמו רק אכילת יתר. 

מיתוס 2 - אפשר להוריד שומן נקודתית

ממאות לאלפי כפיפות בטן ביום מרבית המתאמנים עדיין מאמינים שאפשר להוריד שומן נקודתית (כמו למשל מהבטן בעזרת כפיפות בטן), הגוף שלנו לא עובד ככה, כאשר יורד בשומן הגוף מאבד ממאגרי השומן שלו בכל המקומות, זאת ועוד אזורים מסויימים מרזים מהר יותר מאחרים (בדר״כ השומן הבטני יותר עיקש). זה למה עולה ממחקרים שאתה יכול לעשות כמה כפיפות בטן שאתה רוצה, אבל לעולם לא תהיה לך בטן חטובה כל עוד אתה לא מוריד באחוזי שומן. 

מיתוס 3 - ארוחות קטנות על פני גדולות

  תגיד אני אם שמעת את המשפט הבא בעבר: עדיף לאכול                                            ארוחות קטנות בתדירות גבוה מאשר ארוחות גדולות בתדירות נמוכה.

התאוריה כאן פשוטה : כשאתה אוכל המטבוליזם שלך מעלה הילוך בזמן שהגוף שלך מעכל את האוכל שזה אומר שאם תאכל כל כמה שעות, המטבוליזם שלך ישאר במצב מתמיד של הילוך גבוה.נכון? 

המחקרים מראים אחרת – הם לא מצאו שום הבדל משמעותי בין ארוחות קטנות כל כמה שעות לארוחות גדולות יותר בהפרשי זמן גדולים יותר.

בשורה התחתונה – הפרוטוקול התזזונאתי הטוב ביותר הינו זה שאתה יכול להתמיד בו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה