אימוני אינטרוולים (HIIT)

האם אתה רץ, שוחה, רוכב על אופניים מרחק עקבי כבר זמן מה, אך לא רואה את תוצאות הכושר שהיית רוצה ? האם יצא לך לדלג/לפספס אימונים בגלל מחסור בזמן? אם ענית כן על אחת מהשאלות אז הגיע הזמן שתתנסה באימוני הפוגות (HIIT).

מה זה בכלל אימון אינטרוולים ?

שיטת אימון אינטרוולים משלבת פרצי מהירות בעוצמה גבוהה עם תקופות התאוששות איטיות של פעילות או מנוחה קלה ומסייעת בשיפור הביצועים שלך בצורה מדהימה. על ידי שינוי בעוצמת האימון, תקצור את היתרונות של אימון אירובי וגם אנאירובי. במידה והמתאמן מתמיד לאורך זמן הוא יכול לראות שיפורים מדהימים במגוון אספקטים: מהירות, כוח, וסיבולת. 

 

היתרונות בביצוע אימון אינטרוולים.

1.- זמן חופשי- אנשים עסוקים אשר מתקשים למצוא זמן פנוי להתאמן יכולים למצוא פתרון מעולה באימוני הפוגות, לא רק שאימוני אינטרוולים הם הצורה היעילה ביותר של סיבולת לב ריאה, מחקרים מראים ש 27 ד׳ק של HIIT שבוצעו שלוש פעמים בשבוע מספקות את אותן התוצאות כמו 60 ד׳ק של אירובי קונבנציונלי שבוצעו חמש פעמים בשבוע . 

2.- הגברת קצב חילוף החומרים –  ממחקר עולה – HIIT ממריץ את ייצור הורמון הגדילה האנושי  (HGH) בעד 450 % במהלך 24 השעות שלאחר סיום האימון. הורמן הגדילה האנושי HGH אחראי לעלייה בצריכה הקלורית.

3 – ממחקרים עולה שאימוני אינטרוולים יכולים לעזור לך לאבד שומן – לא רק ששורפים יותר קלוריות בזמן אימון HIIT בהשוואה לאירובי קונבנציונלי, לאימון הפוגות יתרון משמעותי נוסף – המאמץ האינטסיבי גורם לשרפה של יותר שומן וקלוריות גם ב24 שעות שלאחר האימון.

4 – איבוד משקל ולא שריר – מתאנים רבים חוששים לבצע אירובי מהפחד לאבד ממסת השריר, בעוד שאירובי קונבנציונלי עלול לגרום לאיבוד מסת שריר מחקרים מראים ששילוב של אימון משקולות עם אימוני אינטרוולים מאפשרים לאלו שבגירעון קלורי לשמר את מסת השריר ושרוב איבוד המשקל יגיע ממאגרי השומן. 

5 – אפשר לעשות את זה בכל מקום – אחד היתרונות באימוני אינטרוולים זה היכולת לבצע אימון כמעט בכל מקום ללא צורך בציוד מיוחד.