מדילוג על חימום ועד הפסקות קצרות מדי, 5 הטעויות הנפוצות שאתם צריכים להיות בטוחים שאתם לא עושים בזמן אימון משקולות.

האם התחלת באימוני משקולות ? מעולה, אני שמח בשבילך (: לאימון כח יש היתרונות בריאותיים רבים , זאת ועוד במאמר הנ״לֹ אני רוצה להציג את 5 הטעויות הנפוצות ביותר בקרב אוכלוסיית המתאמנים בכדאי שתוכל להימנע מאותן טעויות שעלולות לפגוע בתוצאות,ובבריאות של המתאמן המבצע אותן.

1- ביצוע התרגיל עם טכניקה לקויה

הדבר החשוב ביותר בזמן אימון משקולות הוא האופן בו אנו זזים. במקרה הטוב המתאמן המתחיל מוציא תוכנית אימונים מהאינטרנט, מסתכל קצת על סירטונים באינטרנט ומיד הולך להתאמן בעצמו מבלי להתייעץ עם מאמן שיילמד ויסביר בדיוק איך לבצע את התנועה בצורה הנכונה. 

* חשוב לזכור שהגוף שלנו יחפש לנוע בדרך הנוחה לו ביותר – הרבה פעמים זה יבוא על חשבון טכניקה נכונה.

לכן המלצתי למתאמנים חדשים הינה – לקבוע לפחות אימון כושר אישי אחד עם מאמן כושר מוסמך על מנת לוודא שכל התנועות מתבצעות בצורה נכונה וכך להפחית משמעותית את סיכויי הפציעה.

 

אימון כושר אישי

2- הפסקות קצרות מדי בין הסטים.

מתאמנים רבים חושבים שלנוח בזמן אימון משקולות זה בהכרח דבר רע, הם חושבים שצריך להזיע ושהדופק יהיה גבוה כל הזמן, חשוב להבין שזמני המנוחה המומלצים משתנים בהתאם למטרת המתאמן, לדוגמא – ממחקר עולה שלמתאמן הרוצה לעלות במסת השריר (היפרטרופיה) מומלץ לנוח כ -2 דק׳ בין הסטים בהשוואה לדק׳ אחת בלבד.

כמובן שבמקרים מסוימים באמת מומלץ להשאיר את הדופק גבוה ולהקפיד על זמני מנוחה קצרים – כמו למשל בעבודה על סיבולת שריר.

3- אין תוכנית עבודה מסודרת.

בשביל להגיע לאן שאנחנו רוצים אנחנו צריכים קודם כל לדעת לאן אנחנו רוצים להגיע (היגיון בריא), לשם כך אנו זקוקים לתוכנית אימונים טובה ומתאימה. תוכנית אימונים תעזור לנו להיות ממוקדים, להימנע מתרגילים הפחות חשובים, ולהגיע למטרות שלנו במהירות.

4- דילוג על חימום

למרות שזה חוסך זמן, דילוג על חימום עלול להוביל לפציעות ככל שרמת וקושי האימון עולים. אחת הטעויות הנפוצות ביותר בקרב מתאמנים ותיקים וחדשים כאחד – זה שהם מדלגים על חימום לפני תחילת אימון המשקולות. הקפד על רוטינת חימום קבועה שתכלול תרגילי משקל גוף לדוגמא- לאנצ׳ים, סקוואטים, שכיבות סמיכה, ומתיחות דינאמיות, על מנת לעלות את הדופק ולחמם את השרירים. לא משנה כמה זמן יש לך להתאמן תמיד חשוב להקפיד על חימום ( גם אם הוא קצר) לפני תחילת האימון.

אימונים אישיים מקצועיים 100% עם Advantage Health And Fitness

5-אירובי לפני אימון המשקולות

להקפיד על ביצוע אירובי זה דבר חשוב, ממחקרים עולה שלפעילות אירובית יש יתרונות בריאותיים שאימון משקולות לא מספק. עוד טעות נפוצה של מתאמנים רבים הינה לבצע את האימון האירובי לפני אימון הכח. הבעיה היא שברגע שמבצעים אימון אירובי מעייף לא נשאר כוח לבצע את אימון המשקולות בצורה האופטימלית וכתוצאה מכך הביצועים והתוצאות מתעכבות. לכן המלצתי הינה להפריד בין אימוני האירובי לאימוני הכח. במידה וזמנך מוגבל בצע את אימון הכח קודם ובסיומו את האירובי.