מהו אימון כושר קבוצתי?

אימון כושר קבוצתי הינו אימון שבו מספר מתאמנים בוחרים לבצע אימון יחדיו. לא רק שמדובר בפעילות כיפית ומהנה אלה גם בפעילות בריאה ומספקת. המתאמנים לא תמיד מכירים זה את זו כך שאימון כושר קבוצתי הופך גם למקום טוב להכיר אנשים חדשים. (כמובן שהמטרה המרכזית הינה לשפר את הכושר והבריאות ) . 

היתרונות שבאימון כושר קבוצתי

לאחרונה יותר ויותר אנשים מתאמנים במסגרת קבוצתית, בפארקים, בחוף הים, בחדר כושר, בסטודיו ובכל מקום שניתן לקבץ אנשים יחדיו ולהיתאמן. אז מה פשר התופעה? אתחיל ואומר את הסיבה הברורה – להתאמן ביחד זה כיף ! מעבר לכך ממחקר עולה כי עבודה בקבוצה מורידה את הלחץ ב -26 אחוזים ומשפרת משמעותית את איכות החיים, בעוד שאלו שמתאמנים באופן אינדיבידואלי משקיעים מאמץ רב יותר אך לא חוו שינויים משמעותיים ברמת הלחץ שלהם ושיפור מוגבל באיכות החיים! מעבר ליתרונות הבריאותים להתאמן ביחד משפר את הביצועים, את יכולת ההתמדה והמאמץ.

5 טיפים לבחירת אימון כושר קבוצתי

היום כבר יש הרבה אופציות לבחור באימון כושר קבוצתי כך שהבחירה הנכונה עלולה להיות מעט מבלבלת ולא ברורה, אז איך בכל זאת תדע מה טוב בשבילך ? ריכזתי עבורך 5 טיפים קצרים שיקלו על אתהליך קבלת ההחלטות.

טיפ 1- בחר מאמן כושר מקצועי, מוסמך, ובעל ניסיון והאישיות הנכונה והמתאימה לך. כזה שגם יניע אותך, יחדיר בך מוטיבציה וידע לענות באופן מיטבי על מטרות האימון שלך.

טיפ 2 -דע מה מטרות הכושר שלך ( עלייה במסת השריר, חיטוב ועיצוב הגוף, שיפור הכושר האירובי) כאשר אתה מודע למטרות הכושר שלך תוכל לבחור את האימון שמתאים לך.

טיפ 3 –  בהמשך לטיפ מספר 2 חשוב שתדע מה רמת המתאמנים בקבוצה, מומלץ לבחור קבוצה שבה המתאמנים יהיו פחות או יותר ברמתך .

טיפ 4 – איזה סוג של חוויה אתה מחפש? ישנם קבוצות מסוגים שונים, מוסיקה רועשת ותרגילים מהירים? תרגילים איטיים יותר ורגועים? בפארק? בחדר כושר? כדאי שתברר עם המאמן מה אופי האימון על מנת שהאימון יענה על ציפיותך.

טיפ 5 – בחר קבוצה שתתאים ללוח הזמנים ולמיקום שלך, כדי שתוכל להגיע בעיקביות חשוב שתבחר באימון כושר שתואם את לוח הזמנים שלך.