אימון כושר אישי

9 מתוך 10 מהנשים במכון הכושר לא מתאמנות נכון

1️⃣ – הן מתאמנות יותר מידי זמן על התרגילים הלא נכונים.

2️⃣ – הן מאמנות אזורים מסוימים יותר מידי (ישבן, בטן) ומזניחות אזורים חשובים אחרים (פלג גוף עליון). 

3️⃣ – שימוש בטכניקה לקויה . 

4️⃣ – שימוש במשקלים קלים מידי . 

5️⃣ – הן נחות מעט מידי בין הסטים .


טעות מס 1 - יותר מידי זמן על התרגילים הלא נכונים.

בין אם המטרה היא לעלות במסת השריר או לרדת באחוזי שומן, הדגש ומרב האנרגיות המושקעות באימונים תמיד צריך להיות בתרגילים מורכבים, מאד מצער שעדין מתאמנים (בעיקר מתאמנות למרות שגם גברים רבים) נוטים להימנע מהתרגילים המורכבים ולהתמקד בתרגילים הפשוטים אשר משמעותית פחות יעילים. 

מומלץ לקרוא – מה זה תרגיל מורכב ולמה הוא יעיל ? 

 

 

שימוש בטכניקה לקויה

טעות מס 2- שימוש במשקלים קלים מידי

 מרבית המתאמנות במכון הכושר עדין חוששות מלהתאמן עם משקלים כבדים (כשאני מתכוון למשקל כבד אני מתכוון למשקל שאפשר לבצע איתו בין 1-8 חזרות) ולרוב הן יבצעו תרגילים עם משקלים קלים מידי או בלי משקל בכלל  . היום עולה ממחקרים רבים שזהו הטווח האופטימלי לעלייה ושימור במסת השריר במהלך מסה/חיטוב. ישנו מיתוס מאד נפוץ בקרב אוכלסיית המתאמנות  שאומר שהרמת משקולת כבדים זה מסוכן, ושזה עלול לגרום לפציעות חמורות. אני מבין למה מיתוס זה נוצר – כשאתה משווה בין סקוואטים, דד ליפט, ובנץ פרס עם משקל כבד לספורט אחר כמו ריצה קלה, אופניים, או אימון עם משקל גוף עבודה עם משקלים כבדים ניראת כמו משאלת מוות. 

בעוד שישנם סיכונים (כמו בכל פעילות ) הם לא קרובים להיות ״רעים״ ברמה שנוטים לחשוב -למעשה מחקרים מראים שכאשר נעשה כראוי, זהו למעשה אחד הסוגים הבטוחים ביותר של פעילויות גופניות שאפשר לעשות. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה